#jestemLGBT

Bigoci, hipokryci i fanatycy religijni rozpętali „modę” na tworzenie w miastach, gminach, powiatach i całych województwach „stref wolnych od LGBT”

Obecny prezydent i jednocześnie kandydat na prezydenta Duda zapowiedział „zakaz głoszenia ideologii LGBT w instytucjach publicznych”. Jak Putin w Rosji.

Jeden z najbardziej fanatycznych i wulgarnych polityków partii rządzącej doprecyzował „Polska bez LGBT jest piękna”. Jak w latach 30. XX w. polscy faszyści krzyczeli „Polska bez Żydów”.

To ja #jestemLGBT. To my, ludzie nieheteroseksualni i transpłciowi jesteśmy LGBT. Jesteśmy lesbijkami, jesteśmy gejami, jesteśmy osobami biseksualnymi, transpłciowymi, aseksualnymi, queerowymi. Jesteśmy ludźmi.

Partia rządząca i rządzący prezydent wypowiedzieli nam wojnę. Po haniebnych słowach Andrzeja Dudy, po haniebnych słowa Joachima Brudzińskiego niech nikt nigdy nie śmie wzywać mnie do umiarkowania w tym, co piszę i mówię.

Dość. Jesteśmy osobami LGBT. Jesteśmy tu, w Polsce. Byliśmy, jesteśmy i będziemy. Będziemy walczyć o szacunek, równość, równouprawnienie, wsparcie także od państwa. Bo to jest także nasze państwo, nasza Polska, nasza ojczyzna.

Jesteśmy tu. Jesteśmy queer. I macie się do tego wreszcie przyzwyczaić.