Inicjatywa Pracownicza zaprasza

Dziś było zebranie mojej komisji uniwersyteckiej Związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Warszawskim. Inicjatywa Pracownicza jest znana z bezkompromisowej walki o prawa pracownicze, w realiach uniwersyteckich oznacza to walkę o poprawę warunków pracy zarówno pracowników i pracownic naukowo-dydaktycznych, jak i administracji.

Reforma (kolejna!) szkolnictwa wyższego, na UW przeprowadzona w warunkach ekstremalnego neoliberalizmu ustępujących władz rektorskich, stworzyła wiele zagrożeń, z którymi próbujemy sobie radzić. Potrzebne jest nam, działaczkom i działaczom Inicjatywy Pracowniczej, wsparcie, podobnie jak wszystkim innym uczelnianym i PAN-owskie komisjom IP.

Wiem, jak bardzo, szczególnie w warunkach pandemii, jesteśmy zapracowane i zapracowani. Ale zachęcam do wstępowania do Inicjatywy Pracowniczej, ponieważ stopień aktywności w związku możesz dostosować do swoich możliwości, a im nas więcej tym możemy być skuteczniejsi.

Jednoczenie masz pewność, że zajmiemy się Twoimi problemami (jeśli takie się pojawią), zapewnimy Ci ochronę i obronę. Zapewniam, na uniwersytetach i w PAN przynależność do związków zawodowych jest traktowana naturalnie i z tego powodu nic Ci nie grozi.

Zatem:
👉 sprawdź czy na Twoim uniwersytecie lub w Twoim instytucie PAN jest już zakładowa komisja Inicjatywy Pracowniczej
👉 możesz wypełnić deklarację członkowską i przesłać ją nam mailem
👉 zawsze możesz pogadać z członkiem lub członkinią IP, żeby rozwiać wątpliwości.

Pomóż nam, proszę, w realnej i dynamicznej obronie praw pracowniczych w instytucji szkolnictwa wyższego i nauki.

Bardzo serdecznie zapraszam
Jacek Kochanowski