Spotkanie Wspólnoty Unitariańsko-Uniwersalistycznej w Polsce (zoom)

Bardzo serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku spotkanie duchowe polskiej Wspólnoty Unitariańsko-Uniwersalistycznej. Spotkanie poprowadzi przygotowujący się do funkcji ministra (odpowiednik pastora) student unitariańskiego college’u w Anglii, Arek Malecki.

Spotkanie będzie otworzy ceremonia zapalenia unitariańskiego Kielicha, potem nastąpi medytacja, rozważanie przygotowane przez naszego opiekuna duchowego. Poszczególne części oddzielają chwile refleksyjnej muzyki. Po oficjalnym spotkaniu następuje część „towarzysko-integracyjna”.

Wspólnota Unitariańsko-Uniwersalistyczna w Polsce nawiązuje do tradycji Braci Polskich i jest wspólnotą osób różnych wiar i religii, a także nie-teistów. Jesteśmy wspólnotą inkluzywną, której celem jest wspomaganie naszych członków i członkiń w rozwoju duchowym, rozumianym na sposób religijny lub nie-teistyczny. Podobnie jak inne wspólnoty i kościoły UU na całym świecie wspieramy zmagania o sprawiedliwość, przestrzeganie praw człowieka (w tym praw osób LGBTQ), prawa imigrantów.

Kimkolwiek jesteś, jakkolwiek definiujesz swoją duchowość, poczuj się zaproszony na spotkanie, na którym otoczony życzliwością i szacunkiem będziesz mogła_mógł zatrzymać się chwilę, głęboko odetchnąć i poszukać wewnętrznej równowagi w tych trudnych czasach. W imieniu Wspólnoty, Arka i Swoim – zapraszam 🙂


Dołącz do spotkania na Zoomie klikając:
https://us02web.zoom.us/j/83898603606