Oświadczenie Grupy Granica w sprawie bezprawnego ataku „terytorialsów” na wolontariusza Grupy, tłumacza Jakuba Sypiańskiego

Dziś w nocy Jakub Sypiański, aktywista Grupy Granica, tłumacz języka arabskiego, który od wielu tygodni niesie pomoc potrzebującym na granicy został w okolicach Michałowa napadnięty przez uzbrojonych i umundurowanych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Policja i Straż Graniczna po przybyciu nie przyjęły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
O szczegółach napaści i dalszych działaniach, które podejmujemy, żeby pociągnąć winnych do odpowiedzialności poinformujemy na dzisiejszej konferencji prasowej.
Termin: 26.11 godz. 15:30
Miejsce: Posterunek Policji w Michałowie, ul. Białostocka 30A, Michałowo
W konferencji biorą wezmą Jakub Sypiański (Grupa Granica), poseł Maciej Konieczny (Lewica Razem). Po konferencji prasowej poseł Konieczny przeprowadzi interwencję poselską na posterunku policji i w placówce Straży Granicznej, żeby upewnić się, że tym razem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostanie przyjęte i ustalić dlaczego funkcjonariusze Policji i SG nie przyjęli zawiadomienia dzisiejszej nocy na miejscu.

Zapis wspomnianej wyżej konferencji prasowej znajduje się na stronie Grupy Granica na Facebooku. Poniżej link.

https://www.facebook.com/grupagranica/videos/1136824537070878/

Opublikowane przez Prof. Jacek Kochanowski

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog, specjalista w zakresie queer studies, socjologii seksualności, gender studies, postkolonializmu i performatyki. Gej, osoba cis, antyfaszysta.

%d blogerów lubi to: