1 Maja – święto ludzi pracy, demokracji, rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

🌷1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy
🌷 1 maja to także rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

Z tych dwóch powodów do ważny dzień.

🔴 W Polsce bogami są „przedsiębiorcy”, którzy rzekomo „dają pracę”. W rzeczywistości to, co dzieje się z przedsiębiorstwie to wymiana: włascicielka_el firmy daje miejsce i narzędzia pracy, a osoby zatrudnione dają swoją pracę. 1 maja przypominamy o tym: bez pracy najemnej żaden przedsiębiorca i żadna przedsiębiorczymi niczego by nie zdziałali. Ludzie pracy są „kołem zamachowym” gospodarki, powinni być traktowani z szacunkiem, wynagradzani zgodnie z rynkową wartością towarów i usług jakie wytwarzają. Mobbing, chciwość i świadome zaniżanie wartości pracy, złe stosunki pracy nie tylko są niemoralne, ale także, jak pokazują badania, negatywnie wpływają na wydajność przedsiębiorstwa.

Ludzie pracy to nie „roboty” wynajmowane do wypełnienia określonych czynności. To osoby zasługujące na szacunek, uczciwość, dialog i solidarną współpracę.

W Polskim neoliberalnym tubokapitalizmie stosunki pracy są jednymi z najgorszych na świecie, wartość pracy jest zaniżana, warunki pracy są fatalne, a coraz większa część pracownic_ków cierpi na chroniczne przemęczenie i depresję z powodu przewlekłego stresu.

1 maja upominamy się o ludzkie warunki pracy, o uczciwe wynagrodzenia, o wsparcie dla osób pracujących, które znajdują się w trudnej sytuacji. Prawa pracownicze są prawami człowieka.

🔵 1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Stała się członkinią rodziny państw demokratycznych. Dziś żyjemy w czasach, w których, jak przypomina w wydanym oświadczeniu Komitet Socjologii PAN, demokracja jest demontowana, a Polska staje się państwem autorytarnym.

Praktyka rządów Kaczyńskiego spełnia znamiona rządów faszystowskich: skrajny nacjonalizm, populizm, tępa propaganda, pogarda dla praw człowieka, rasizm, homofobia, likwidacja demokracji, kult wodza – to tylko niektóre przykłady.

1 maja będę demonstrował przeciwko zamachowi na demokrację, przeciwko faszyzmowi, przeciwko niszczeniu Polski.

Partie lewicowe w Polsce tworzą opozycyjną wobec PiS i przystawek koalicję. Głosowanie na tę koalicję to głosowanie przeciw faszystom, głosowanie w obronie demokracji.

Wyborczynie_cy lewicowe_i nie są skazane_i na pana Tuska, którego jedynym osiągnięciem jest odbudowanie poparcia dla PO kosztem Polski 2050. Jednak Tusk nie potrafił zbudować takiego poparcia swojej partii, by zwyciężyć PiS. Będzie potrzebował silnego koalicjanta, będzie potrzebował silnej lewicy, by możliwa była obrona Polski, polskiej demokracji i polskiej obecności w UE.

1 maja to święto lewicy: partii, organizacji i ludzi, którzy serce mają po właściwej, czyli lewej stronie, którzy wierzą w demokrację, społeczną gospodarkę rynkową, obronę praw człowieka, przyszłość silnej, zjednoczonej, federacyjnej Unii Europejskiej.

Chodźcie z nami. 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Reklama